Angyal-fény-hozó

"Elég, ha az ember elhiszi, hogy léteznek angyalok, elég, ha szüksége van rá. És akkor megmutatkoznak, és ragyognak, mint a hajnal első fényei." Paulo Coelho

 

FEGYENC EDZÉS

Afegyenc edzés egy saját testsúllyal végzett edzésmódszer, amelyet Paul “Coach” Wade: Fegyencedzés (eredeti angol címén: Convict Conditioning) címen megjelent könyvében mutat be. 

A módszer elnevezéseabból ered, hogy a gyakorlatokat külön súlyok, felszerelések nélkül, egy börtöncellában is el lehet végezni.  (A szerző, Paul “Coach” Wade 19 évet töltött amerikai börtönökben, és ott fejlesztette ki a módszerét.)

A szerző azt írja a bevezetőjében: ... ahhoz, hogy iszonyatosan erős legyél, nem kellenek súlyzók, kábelek, puccos gépek, amiről a reklámok meg akarnak győzni. Minden gond nélkül lehet herkulesi erőd  - valódi izomerő és életerő - különleges gépek és eszközök nélkül is. Ám ahhoz, hogy elszabadítsd ezt az erőt, tudnod kell a módját. Szükséged van a helyes módszerre, a művészetre. Márpedig ilyen módszer valóban létezik. Az edzés és a gyakorlatok hagyományos, legősibb formáin alapul, mely olyan idősek, mint maga a testedzés.

Majd folytatja: ....a saját testeddel dolgozva érheted el a leglenyűgözőbb testet. Így edzettek az ókori görögök és rómaiak is, és nézd meg az akkori klasszikus szobrokon az izmokat.  ....Ha még mindig nem hiszel nekem, nézz meg egy mai férfi tornászt. Ezek a férfiak ma is csak a saját testsúlyukkal edzenek.

Az edzés programot a szerző a hosszú évtizedes tapasztalai alapján állította össze. A gyakorlatoka teljes kezdő szinttől (lásd alább :) a szinte valóban herkulesi erő elérésének szintjéig terjed.

A gyakorlatok egyszerűek(ami nem azt jelenti, hogy könnyűek, hanem, hogy nem bonyolultak), és földi halandók (csenevész irodisták, izomgyenge tanárerők, stb.) számára is végrehajthatóak

Hat féle gyakorlatról van szó:
- fekvőtámasz,
- guggolás,
- lábemelés,
- húzódzkodás,
- híd és
- kézállás.
Mindegyik gyakorlatból van tíz különböző nehézségi fokozatú variáns.
El lehet indulni onnan, a fekvőtámasz abból áll, hogy a falhoz állunk kinyújtott karral, megérintjük a tenyerünkkel, és lassan előredőlünk, majd vissza. (Ebből a leggyengébb fizikumú ember is meg tud csinálni egy tízes sorozatot.)
Alegvége persze az, hogy kézállásban behajlítjuk a karunkat, majd újra kinyújtjuk. :) Ugyan az is meglehet, hogy  ilyen akrobatikus mutatványokig nem is fogunk eljutni, mégis a gyakorlatok végrehajtási módja nehézségének, illetve az ismétlésszám fokozatos növelésének köszönhetően - az egyedi tempónknak megfelelően - nem keveset fejlődhetünk mi is és az izomrendszerünk is.  (Mindezt gyakorlatilag ingyen, ami a mai gazdasági helyzetben nem elhanyagolható!)  
Ami igazán fontos azonban, hogy megtaláld a motivációdat (!), hogy miért akarsz erős(valóban erős és nem felfújt), izmos és kiegyensúlyozott lenni.
Ha belső cél hajt és nem valami külső kényszer, akkor valószínűleg eljuthatsz arra a szintre, ahová vágysz, mert ÖNMAGADNAK AKARSZ MEGFELELNI. :)  S ha ez sikerül, akkor eljutsz oda is - szellemi szinten -, hogy a mozgás öröméért fogod csinálni a gyakorlatokat és nem azért, hogy a strandon sóvárgó szemek meredjenek rád.   /Bár akit ez motivál, hát legyen! ;) / 
A konkrét gyakorlatokat meg lehet ismerni:  

 

 


maria-honlapkep-m.jpg

 

 

Mint azt a TEST ÉS ÉTEK - Harcosok étrendjénél írtam, igen is fontos a megfelelő táplálkozás mellett a MOZGÁS IS. 

Én korábban hetenként 2-3 alkalommal fallabdáztam, majd később kétszer két órát aikidóztam, a szünnapokon (3 nap) pedig vagy jógáztam (Wai Lana - Eredeti jóga - könnyű gyakorlatok) vagy tai chiztem (David Carradine - Tai-chi a léleknek)otthon  kb. fél órát. (Ezeket a gyakorlatokat fiatalok, idősek egyaránt el tudják végezni.)

Amikor abbahagytam néhány év után az aikidót, nekikezdtem a whin tsun kung-funak (már egyáltalán nem fiatalon), szintén heti kétszer két órában. A fennmaradó 3 napban pedig végeztem a fegyencedzés gyakorlatait, és időnként jógáztam, tai chiztem.  

Amikor elkezdtem az alapgyakorlatokat meglepődtem, hogy mennyire nehéznek érzem azokat, s hogy nem vagyok kondiban, pedig azt gondoltam, hogy  aránylag jó erőben vagyok. :(

A több hónapos kitartó edzéseknek köszönhetően meglepődve tapasztaltam, hogy a karomon, a fenekemen és a lábamon (comb és vádli)milyen szépen kezdenek kirajzolódni az izmok, és bizony feszesednek az izmok azokon a helyeken, ahol én nagyon szerettem volna, hogy feszesedjenek;) . És mindez csupán annyi idő és energia befektetést igényelt, hogy kétnaponta a megadott típusú és mennyiségű gyakorlatokat elvégeztem, no és persze a heti 2x2 óra kung-fu edzés.

A hölgyek nyugodtan helyettesíthetik az önvédelmi edzést callanetic tornával, jógával, zumbával, aerobik, vagy hastánc órákkal, ugyanis  a fegyenc edzés aránylag kötött izmokat eredményez, ami a hölgyeknek annyira azért szerintem nem áll jól, viszont észre fogják venni, hogy VALÓBAN látványosan nő az erejük, és formálódik a testük :) nem kis örömükre.

 

Az induló edzésprogramom:

-  1 nap (hétfő)

- fekvőtámasz   - fekvőtámasz falnál  - napi 3 x  2x5 gyak.  

lábemelés  -  térdfelhúzás  - napi 3 x 2x 5 gyak.

- 2 nap (szerda)

- húzódzkodás - függőleges húzódzkodás  - napi 3 x 2x5 gyak.

 - guggolás - guggolás egyenes derékkal - napi 3 x 2x5 gyak.

- 3 nap (péntek)

- fekvőtámasz - fekvőtámasz falnál  - napi 3 x  2x5 gyak.

    

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 34
Tegnapi: 20
Heti: 34
Havi: 483
Össz.: 357 506

Látogatottság növelés
Oldal: - Fegyenc edzés
Angyal-fény-hozó - © 2008 - 2025 - angyalfenyhozo.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »