MIÉRT VAN AZ EMBER A FÖLDÖN?
Azt gondolom, szinte minden ember életében egyszer eljön a pillanat, amikor felteszi önmagának a kérdéseket: Miért is születtem? Miért vagyok én itt? Mi a dolgom ebben a világban?
Véleményem szerint az emberi életnek nem az a célja, hogy pénzt és/vagy mások feletti uralmat szerezzen, hanem hogy egy magasabb feladatot teljesítsen. Ez a feladat pedig, hogy terjessze a szeretetet, a tudatosságot, törekedjen a lelki békére és próbáljon ellenálni a rossz csábításának.
Bár ez elég egyszerűnek tűnik, mégis azt tapasztalhatjuk, hogy napjainkban minden a pénz és a hatalom körül forog, mert a vezető hatalmon lévő emberek a közvéleményt azzal igyekeznek befolyásolni, miszerint az ember értékét az határozza meg, hogy milye van ANYAGILAG.
Lehet leélni egy életet (mint ahogy sokan teszik is), folyamatos anyagi javak vadászatával, ám ha egy kicsit mélyebbre ás a saját lelkében az ilyen ember, előbb-utóbb rájön, hogy egyáltalán nem boldog, mert öröme (nem boldogsága!) csupán rövid idejű, hiszen a megszerzett javai is csak addig teszik „boldoggá”, amíg megszerzi, majd rájön, hogy megint valami mást szeretne, mert van egy állandó hiányérzete, ami nem szűnik, nem múlik, amit valamilyen PÓTCSELEKVÉSSEL muszáj csillapítania. Így az anyagi javak (ház, autó, jacht, ékszerek... és folytathatnánk) észnélküli gyűjtése, harácsolása a LÉLEK ÜRESSÉGÉT hivatott valahogy KITÖLTENI, ami természetesen nem valósul meg, mert az EGO és a LÉLEK nem ugyanazon síkon működik.
Ismertem olyan nagyon gazdag embert, akiről nem mondtam volna meg, hogy milyen hatalmas vagyona van, mert a HÉTKÖZNAPOKBAN ÉLT. Igen jelentős pénzt áldozott betegek gyógyítására, oktatás segítésére, egyházi támogatásra. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért teszi, azt mondta: „Rájöttem – sajnos csak hosszú idő után -, hogy mit is jelent az a mondat: Minél többet adsz, annál gazdagabb vagy. Mindenem meg van, amire szükségem lehet, sőt annál sokkal több. A családom sem szenved semmiben sem hiányt. Miért is ne adnék másoknak?!”
Akkor ezeket a mondatokat elképedve hallgattam, mert nem gondoltam, hogy egy befolyásos és igen sok anyagi javakkal rendelkező ember így gondolkodhat. Sajnos ez a kedves ismerősöm már nincs közöttünk, és valószínűleg vele is csökkent azon kevesek száma, akik VALÓBAN GAZDAG EMBERKÉNT éltek és nem csupán VAGYONOSAN.
Természetesen nem azt mondom, hogy nélkülözésben kell élni. Sőt!
Az ember tudatalatti igénye, hogy ne szenvedjen hiányt „semmiben” (legyen otthona, ahol szeretettel veszik körül, legyen munkája, ahol tisztelik és megbecsülik, legyen mindig tisztességes mennyiségű és egészséges étel az asztalán, és legyen lehetősége pihenni, kikapcsolódni és a lelkével törődni, amikor csak ennek szükségét érzi). Ez az igény TERMÉSZETES, mint ahogy annak is természetesnek kellene lennie, hogy életünk során a boldogságra, a bölcs és segítő ismeretek megszerzésére törekedjünk, fejlesszük az együttérző képességünket, segítsünk azoknak, akik rászorulnak, és tudatosan lépjünk fel a tudatlanság, az elnyomás, a hazugság és a rossz ellen.
SZERINTEM ez hordozza magában az IGAZI LÉTEZÉST, a TELJES ÉLETET.
Mindenkinek meg van a maga egyéni feladata, amit leszületésekor választ, ám van egy kollektív feladata is az emberiségnek: BÉKÉT, BOLDOGSÁGOT, KIEGYENSÚLYOZOTTSÁGOT TEREMTENI, ÉS TUDÁSÁVAL SZOLGÁLNI ezt a bolygót, amit az OTTHONUNKNAK hívunk.